Yazmak Telaşı

Muhafazakarlık Ve Modernizm
28 Eylül 2020
Bir Garip Günlük, 06.10
11 Ekim 2020

Yazmak Telaşı


Okuduğunuz derginin genel yayın yönetmeni köşe yazarı olmamı istediğinde düşünme süresi istedim. Kitaplarla aramda kurduğum bağ, edebi alana dair ilgim ve sosyoloji eğitimim doğrudan kabul etmeme yetmedi. Aslına bakarsanız böyle bir teklife hızlıca evet diyebilmeyi çok isterim.
Uzun zamandır gazete okumadığımı, yeni sayısı çıktığında heyecanla koşup aldığım dergileri artık takip etmediğimi farkettim. Köşe yazısının nasıl olması gerekitiğine dair bilgim vardı ve zihnimde berrak olmayan birkaç köşe yazısını da anımsayabiliyordum. Fakat şimdi kalemi ele aldığımda durum değişiyor. Neyi, nasıl yazacağım? Yazdıklarıma mizah eklemeli miyim? Zaytung haberi niteliğinde bu köşede yer almak dergiye ne kadar uygun? Eğer kendi uğraşım olan bir yerde bu yazıyı okuyor olsaydınız çok eğlenirdik. Dergiyi uzunca bir süredir bildiğim için Halbuki okuyucusuna yetebilme kaygısı taşıyorum. Lütfen beni mazur görün.
Daha önce bir deneyimim maalesef ki yok. Bu köşede acemice yer alacağım. Belki sizlere bir haber okurken anımsadığım hikayeleri paylaşırım belki de o an düşündüklerim yer alır. Belki herkesten sakladığım kalın kapaklı defterimi açarım. Günler geçtikçe yolumu belirginleştirecek, kalemimi doğrultacak olgunluğa erişeceğimi umut ediyorum.
Yarın ilk işim gidip birkaç gazete almak olacak. Yeni mezun olarak bir iş bulabilirsem emekli olduktan sonra günlük rutinime ekleyeceğim hayatın ön izlemesini yapacağım. Kahvaltı sonrası kahve ve gazetelerin köşeleri. Eğer sizde hiçbir işle uğraş içerisinde değilseniz naçizane tavsiyem çiçek dikin, kedileri sevin ve gazete okuyun. Ben öyle yapacağım.

Hilmi Mert Akpınar
Sosyolog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir